این شکست را مقدمه پیروزی کنیم

بازهم اتفاق تلخی در فوتسال ما افتاد.این بار در گیری تیمهای داخلی ما نبود.تبانی دوتیم باشگاهی ما و هدیه 13-14 گل برای قهرمانی نبود.تیم ملی ما در نیمه نهایی به تایلند باخت تا نهایتا مقام سوم آسیا را بدست بیاورد.

اتفاقی که چند سال پیش هم رخ داد و در آنجا ما در نیمه نهایی به ژاپن باختیم.

یک چیز مشترک در هر دوباری که ایران نتوانسه قهرمان آسیا شود وجود دارد. و آن هم اینکه مسئولین فوتسال تصمیم گرفتند به جای "حسین شمس "کس دیگری را سرمربی تیم ملی کنند.در بار اول یک مربی برزیلی تیم را بدست گرفت و این بار علی صانعی بازیکن پیشین تیم ملی.

گویی مسئولین ما وقتی می بینند تیم فوتسال به راحتی در آسیا قهرمان می شود ودر مقابل برزیل و اسپانیا و دیگر قدرتهای جهان عرض اندام می کند دچار توهم می شوند که فوتسال ما این پتانسیل را دارد که بدون مربی هم قهرمان شود یا.به قول معروف"این تیم را دست ابرام چرخی هم بدهی نتیجه می گیره"

ولی عزیزان ازخواب بیدار شوید.مگر فوتبال اروپا را نمی بینید که سرمربی ها ،تعیین کننده اصلی نتایجند؟رئال مادرید که 4 سال دردست بارسلونا ذلیل بود چگونه توسط مورینیو با امتیاز فاحش قهرمان شود؟

نمی خواهم بگویم که دوای درد فوتسال ما فقط وفقط حسین شمس است .که خوب می دانم علت اصلی کنار گذاشتن او از تیم ملی رفتارهای عجیب و غریب  و جوگیر شدنش در زمانهای حساس است.چه زمانی که در جام جهانی از شدت استرس از حال می رفت.وچه امسال که در بازیهای لیگ رفتارهای شگفت آوری نظیر حرکات موزون و ...داشت.

با این حال حسین شمس قطعا پتانسیلی دارد که هر گاه به تیم ما تزریق کرده بهترین نتایج و از آن مهمتر بهترین و شجاعانه ترین بازیها را ازتیممان دیده ایم.یادم نمی رود در جانم جهانی زمانی که در مقابل تیمهای بزرگ به عنوان یک بیننده احساس می کردم دیگر باید تسلیم شد با تعجب می دیدم که بازیکنان ما بی محابا به دروازه حریف حمله می کنند و گل هم می زنند.

آقایان مسئول فوتسال اگر بازگشت شمس را به تیم ملی به صلاح نمی دانید لا اقل برای بهترین تیم ملی فوتسال آسیا یک مربی باتجربه تر و وبه قول معروف یک مربی مولف و دارای نظریه بیاورید.کسی که استراتژی داشته باشد.مثل مربی والیبال ما ولاسکو بزرگ یکی از بهترین مربیان جهان ،که واقعا می داند چه می خواهد بکند .وقتی برخی بازیکنان مطرح والیبال را کنار می گذارد و جوان 17 ساله را در ترکیب اصلی قرار می دهد بهترین نتایج را می گیرد که باعث حیرت همه جهان می شود.

بیایید تیم فوتسال خود را اینقدر کوچک نکنیم که کسی را که تازه فوتسال  بازی کردن را کنار گذاشته سرمربی کنیم .همه که گواردیولا نمی شوند.آقای صانعی فعلا باید در باشگاهها مربی گری کند و لیاقت خود را نشان دهد بعد نیمکت قوی تری تیم قاره و تیم ششم جهان را به دستش بسپاریم.

تا اینجا سخنم با مسئولین فوتسال بود ولی کاش فدراسیون فوتبال هم فکری کند و کسانی را که سالهاست زمام فوتسال را دست گرفته اند بیشتر مورد بررسی قرار دهد شاید بهتر باشد تغییراتی درآنجا داده شود.باور کنید این رسوایی هایی که در لیگ امسال ما رخ داد و برخی را دراین نوشته آوردم در کشورهای معتبر جهان اتفاق بیفتد خیلی ها باید از صندلی هایشان خداحافظی کنند.

 

/ 3 نظر / 21 بازدید
آرمان

سلام دوست عزیز بنده سایتی رو راه اندازی کردم که شامل آپلودسنتر و انجمن گفتگو هست و به زودی چتروم و سایت دانلودی نیز به وجود میاد ... شما وبلاگنویسان عزیز میتونین توی انجمن فعالیت کنین و مدیر بشین و یا اینکه از آپلودسنتر نامحدود ما استفاده کنین ... لازم به ذکر هست که من مدیر سایت Series.ir یکی از بهترین سایتهای تبادل پلاس بوده ام که احتمالا با استقبال شما از این انجمن سرویس تبادل رو هم به وجود میاریم خواهشمندیم به انجمن بیایید و در ان فعالیت کنید ... و حتی اگر مایل به فعالیت نیستید لطفا در 2 دقیقه ثبتنام کنید منتظرتون هستیم

محمدداوود

سلام ممنون که به وبلاگم سر زدید و کامنت گذاشتید[خداحافظ]