سمفونی مظلومیت

درباره مجید انتظامی آهنگساز برجسته کشور ساعتها می توان حرف زد.از موسیقی تک تک فیلمهایی که ساخته و احساسی که در هرکدام ازآنها کاشته .شاید آرزوی بعیدی باشد ولی دوست دارم روزی با ایشان درباره موسیقی فیلمهای مختلفش مصاحبه کنم.آرزو که بر جوانان عیب نیست.

بارها به اطرافیان گفته ام اگر مجید انتظامی نبود صداوسیمای ما نه برای ایام عزاداری آهنگ مناسب داشت و نه برای روزهای ملی و حماسی.

طی سالهای اخیر هجمه هایی علیه این هنرمند دوست داشتنی شده که در هفته های قبل هم به بهانه اینکه وی سمفونی کارون را ساخته و اجرا کرده است بازهم به او تاختند.

اینکه سد گتوند باعث بدتر شدن آب کارون شده چه ارتباطی با این آهنگ ساز دارد؟اگر برخی مسئولین استانی آنقدر ضعیفند که آبهای رودخانه های خوزستان را برای جاهای دیگر کشور می برند مجید انتظامی باید جواب بدهد؟

هر چند فکر نکنم صدای من شنیده شود ولی ازاینجا به منتقدان انتظامی می گویم فکر نکنید اگر ماسک دفاع از محیط زیست به چهره بزنید ما را فریب داده اید و نمی دانیم از کجا نسبت به این هنرمند کینه دارید.

دشمنی با استاد انتظامی از زمانی آغازشد که وی بعد از انتخابات ریاست جمهوری 88 مانند بعضی ها نگفت صدا و سیما حق ندارد آثار مرا پخش کند.وقتی آهنگهای سمفونی ایثار تو روی تصاویر حضورپرشور مردم در انتخابات است یا موسیقی فیلم ترن روی راهپیمایی 9 دی پخش می شود باید هم دشمن داشته باشی.

همان  سال 88 وقتی خیلیها جشنواره فیلم فجر را تحریم کردند مجید انتظامی پذیرفت که داور جشنواره باشد.

پس باید به هر بهانه ای اورا کوبید.درست مثل افتخاری که به جرم  برخورد گرم با رئیس جمهور ،ترور شخصیت شد.

از طرفی  برخی فیلمسازان هم واقعا بی انصافی می کنند و به بهانه اصطلاح جدید"موسیقی فیلم نباید شنیده شود " موسیقی زیبای انتظامی را زیر سوال می برند . انگار نه انگار او بوده که برای فیلمهای آنها سیمرغ به ارمغان آورده.

/ 2 نظر / 38 بازدید
یک برادر زاده

سلام افتخار تبادل لینک میدین؟ لطفا با هر اسمی که صلاح میدونید لینکم کنید و کامنت بذارید خوشحال میشم.