درباره حسین باغی وعلیرضا حافظی

به بهانه اینکه درمطلب قبلی درباره دوبله نوشتم لازم دیدم کمی درباره مرحوم حسین باغی دوبلور توانمند کشور بنویسم.چون قبلا هم درزمانی که ایشان در کما بودند ازکاربران عزیز خواسته بودم برای او دعا کنند(البته درسایت دیگری) 

هرچند حالا حدود یک هفته ازدرگذشت او گذشته است.و جمعه قبل دربرنامه((هفت)) خبر فوت این هنرمند را شنیدم.

حسین باغی را درسالهای اخیر با اجرای تیزرهای تبلیغاتی خصوصا انیمیشن های راهنمایی ورانندگی می شناسیم.که خودش به تنهایی بجای سیا ساکتی (داداش سیا)،داود خطر،پلیس وحتی مادر سیا (ِیا  به قول خود سیا ننه اش) حرف می زد.ودرآخر هم با صدای قوی خودش می گفت: راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی.

در کارتونهای زمان کودکی ماهم شخصیت چهاردست درکارتون نیکو و ریگودون در کارتون دور دنیا درهشتاد روز ازکارهای به یادماندنی اوست.(واقعا آدم از تنوع صدا شگفت زده می شود)

هرچند چیزی برمعلومات شما افزوده نشد ولی به خاطر دینی که احساس کردم این هنرمند بخاطر ایجاد لحظات شاد برای ما وحتی دخترم که هرازگاهی سی دی داود خطر را براش میگذارم برگردن ما دارد این مطلب کوتاه را برایش نوشتم .

بجاست دراین جا اشتباه برخی سایتها را اصلاح کنم که درآنها حسین باغی را گوینده نقش بابابرقی ذکر کرده اندکه اشتباه است.گوینده نقش بابرقی علی همت مومیوند است که انصافا اوهم از صداپیشگان خوب کشوراست.ودر آگهیهای بازرگانی بجای بابا برقی ،قوقوری و...صحبت می کند وحتی درجشنواره آگهی های بازرگانی به خاطر گویندگی درآگهی داروگر که به تنهایی به جای همه شخصیتهای آن گویندگی کرده بود جایزه گرفت.

 کارهای جدی اوهم بسیار قابل توجه است.درمطلب قبلی گفتیم که درهمین سریال مختارنامه بجای مصعب (بابازی جعفر دهقان) گویندگی میکند. البته کارهای او بیشمارند و دراین مختصرنمی گنجد.

درآخر هم یاد گوینده عزیز رادیو علیرضا حافظی را گرامی می دارم که صدای دلنوازش را عجیب دوست داشتم و خیلی روزها صبح که سرکار می رفتم توی ماشین تحلیلهای ورزشی اش را می شنیدم و واقعا لذت می بردم.

/ 6 نظر / 21 بازدید
ناصر

"یزید" میمونى داشت که به او "أبو قیس" مى گفتند. این میمون را در مجلس میگسارى خود حاضر مى کرد و براى او تشکى مى انداخت و او را مى نشانید و او را بر گرده خر ماده اى که براى مسابقه و اسب دوانى تربیت شده بود سوار مى کرد، زین و لجام بر گرده آن ماده خر مى بستند و این میمون را بر او سوار مى کرد و با اسب ها به اسب دوانى و مسابقه مى بردند. در یکى از روزها "أبو قیس" مسابقه را برد. بر تن این میمون جامه و قبایى از حریر سرخ و زرد پوشانده و دامنها را به کمرش زده بودند و بر سر او کلاهى نهاده بودند که نقش هاى درشت داشت و به رنگ هاى مختلف آراسته گشته بود. روزی به "یزید" خبر دادند که یکی از صحابه پیامبر (ص) از دنیا رفته است. "یزید" گفت: خداوند لعنتش کند ببرید او را دفن کنید. اما وقتی میمون "یزید"، "أبو قیس" مرد دستور داد تا همه سران مملکت را جمع کنند و طبق تاریخ هفتاد هزار نفر جمع شدند تا در تشیع جنازه میمون با وفایش شرکت کنند. وقتی این مطلب را می خوانیم متوجه می شویم که چرا امام حسین (ع) وقتی می خواست قیام کنند، فرمودند: همانا من برای اصلاح در د

ناصر

حضرت آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به نمایش سریال مختارنامه، نظر خود را پیرامون لا لایی تیتراژ پایانی این سریال و نشان دادن چهره حضرت ابو الفضل العباس(ع) اعلام کردند. به گزارش مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید، امروز در دیدار مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در خصوص تیتراژ پایانی سریال مختارنامه گفتند: با توجه به این که کم است ومضر هم نیست و چهره کسی که لالایی می‌خواند نیز نشان داده نمی‌شود، اشکال ندارد. *نمایش چهره ائمه(ع) در فیلم ها درست نیست این مرجع تقلید همچنین درباره نشان دادن چهره حضرت عباس(ع) در این سریال، افزودند: نشان دادن چهره ائمه اطهار(ع) و کسانی که مقام خیلی بالایی دارند، درست نیست؛ چون فضائل و مناقب آنها در امور روحی و معنوی است . معظم له ادامه دادند: از آنجایی این بزرگواران از جایگاه بسیار بالایی در اذهان مردم قرار دارند و دوربین‌ها تنها می‌توانند جسم را نشان دهندو قادر نیستند روحانیت و معنویت آنان را به تصویر بکشند. ممکن است نشان دادن، شان ومقام آنها را در ذهن مردم پایین بیاورد. حضرت آیت‌الله نوری همدانی خاطرنشان ساختند: بایدشخصیت ائمه(ع) را با توصیف

دوستان

تشكر بچه هاي montazeri20 از بازديد montazeri20 شما نوشته هاي كربلايي شما واقعا زيباست[گل]

ایمان

مطالب جالبی بود...

سعدی مومیوند

مطالب جالبی دارید خوشحال میشیم به ما هم سر بزنید یاحق