صدا و سیمای ما کی از رو می رود؟

روزی بهلول شروع کرد به تعریف از یکی از انسانهایی نه چندان خوب بغدادوگفت:فلانی انسانی خوش اخلاق,بخشنده و ...است.مردم تعجب کردند و پرسیدند:چطور می گویی او این صفات را دارد؟بهلول جواب داد:آخر دیروز خودش می گفت.

حکایت صداوسیمای ما هم شده همین.با وجو اینکه تمام منتقدین و اکثریت مردم از سریالهای ماه رمضان سیما اظهار نارضایتی کرده اند,خود سیما همچنان به دفاع از کارهای خود ادامه می دهد.جالب اینجاست که در توجیه موفق بودن ابن سریالها از روشهای عجیبی استفاده می کنند.مثلا در اطلاعیه ای پیامهایاخلاقی سریالها را شمرده اند(کلیک کنید)واقعا مسخره است.این اطلاعیه بیشتر شبیه گزارش عملکرد بعضی روابط عمومی هاو واحدهای تبلیغات برخی ادارات است تا اطلاعیه سازمانی که باید سرشار ازهنر و خلاقیت باشد.

معلوم نیست چرا این رویه غلط در کشور ره افتاده که مدیر حتما باید از عملکرد خود و زیردستانش هر چند اشتباه باشد,دفاع کند.چرا هیچکس حاضر نیست فقط یک بار به ضعف کار خود اعتراف کند؟

واقعا صداوسیما در مرود سریالهای رمضان امسال خیانت بزرگی مرتکب شد.می دانید چرا؟چون به جای اینکه فرصت طلایی این ماه برای ترویج دین را به بهترین نحو استفاده کند و مردم را با روشهای هنری با اسلام آشناتر کندکاملا برعکس عمل کرد.در سریال 5 کیلومتر تابهشت سرنوشت انسان پس از مرگ و احوالات ارواح را به نحو مسخره ای نشان داد که بجز ساخته شدن چند جوک دستاوردی نداشت.از این بدتر سریال سقوط یک فرشته بود که دقیقا مخالف اسلام خرافات را ترویج می داد و با وجودی که برخی علماسریال اغما(همون الیاس معروف) را تایید نکرده بودند در این سریال نیز بحث شیطان بسیار غلیظ تر نمایش داده شد.

در این مورد حرف زیاداست و تجربه ثابت کرده هر چه طولانی تر بنویسم خواننده کمتر میل به خواندن مطلب دارد.

چند شب پیش شبکه3مراسم تجلیل(!!!)ازعوامل سریال 5 کیلومتر... را نشان می داد.مجری برنامه حسینیان طوری اجرا می کرد مثل اینکه دارد جوایز بزرگترین جشنواره جهان را می دهد.

جالب بود که افخمی نویسنده و کار گردان سریال گفت این سریال حاصل یک سال ونیم مطالعه تفسیر المیزان بوده!!!.

یکی بگوید کجای المیزان گفته شده ارواح می روند سر کلاسهای دانشگاه آزاد.

سرتان را درد نیاورم اگر دوست دارید درنقد این سریالها مطلب ببینید کمی جستجو کنید فکر کنم حد اقل بری مطالعه یک شبانه روز مطلب بدست می آورید.به هر حال بعضی ها با این سریال های آبکی میلیاردها تومان بودجه گرفتند.به قول معروف اگر برای مردم آب نداشت برای آنها نان داشت.

/ 7 نظر / 24 بازدید
جواد ظفری فر

سلام نقد خوبی بود به قول دکتر مخبر دزفولی با این سریال 5 کیلومتر تا بهشت آدم وسوسه میشه بره تو کما!!!!!! آدرس وبلاگ یکی از دوستانمو بهتون میدم و خواهش میکنم برین ببینین چی نوشته(جریان پسربچه ای که جو این سریال گرفتش) اینم آدرسش:http://ebi2011.blogfa.com/

چرایکی نیست جلوی این موضوعات خرافی و فانتزی رو بگیره همه جای دنیا سن مناسب مخاطب را کنار فیلم می نویسن چه کسی مسئول مرگ پسربچه 12 ساله است؟

مهدی کرمی

من که خیلی وقته این سریال های ایرانی رو تحریم کردم سریال هایی که همش با غم و گریه و قهر میگذره و اد تو قسمت آخر یه دفه همه چیز به خوبی و خوشی تموم میشه که معمولا یا تو بیمارستان و یا تو مراسم عروسی این اتفاق میفته و البته همه هم ناراضی از اینکه خیلی بی مزه تمومش کردن و من تازه کارم شروع میشه که دیدی بهتون گفتم...

مهدی

خصوصیات فیلم های ایرانی: -اول فیلم رو ببینی آخرش مشخصه - امکان نداره تو فیلم دو نفر عاشق هم نشن - صحنه های تصادف رو نمی بینی فقط صداش میاد -زنهای تو فیلم با یه استفراغ حامله میشن

جواد ظفری فر

سلام ودرود به روزم بانوشته ای پیرامون این روزگارغریب

یک برادر زاده

مهدی جان منم باهات موافقم اگه یه فیلم بیدا شد که این خصوصیات رو نداشت من بهش اسکار میدم تازه اینو نگفتی که هر کی لیوان از دستش میفته میشکنه تا یکی بیاد جمش کنه دستشو میبره دقت کردی.[متفکر]