حماسه لرستان

اصولا بازیهای جام حذفی فقط یک برنده دارند ولی بازی شنبه این هفته بین تیم گهر دورود و استقلال ،هزاران برنده داشت.

برنده اصلی این بازی مردم دورود و استان لرستان بودند که انصافا فرهنگ بالایشان را به همه ایران نشان دادند.

بسیج عمومی مردم برای آماده کردن زمین فوتبال کاری واقعا شگفت انگیز بود که روحیه بدی را که بین خیلی از ما شایع شده و در همه مشکلات انتظار داریم مسئولان دست بکار شوند و مشکل را حل کنند به چالش می کشد.نشان دادند اگر ما آستین بالا بزنیم و برای شهرمان کاری انجام دهیم عزتش برای خودمان است.

نکته جالب دیگر ماجرا برخورد خوب و به دور از هرگونه ناهنجاری مردم این شهر با تیم میهمان بود که انصافا به اعتراف همه حتی استقلالیها بی نظیر بود.پرهیز از سنگ پراکنی،فحاشی وردود به زمین بازی (آن هم با آن ورزشگاه نیمه ساخته)و...نشان دهنده بزرگی مردم این خطه است.

کسانی که از چند روز پیش طوری وانمود می کردند که انگار دارند میان قبیله آدم خوارها می روند بعد از بازی اعتراف کردند که میزبانی کم نظیری از این مردم دیده اند.یاد بازی ایران و استرالیا افتادم که بازیکنان استرالیا به دلیل جو سازی رسانه های بیگانه با وحشت وارد ایران شده بودند ولی وقتی کشور ما را دیدند ذهنیتشان نسبت به ما عوض شد.

ای کاش بعد از این حماسه آفرینی لرستانیها مردم دیگر شهرها که خیلی هم ادعای فرهنگ خودشان را دارند(مخصوصا پایتخت نشینها)از این مردم بزرگ و بی ادعا یاد بگیرند و ادب و نزاکت را در ورزشگاهها رعایت کنند.تعجب می کنم چطور ممکن است چند هزار نفر بدون اینکه خجالت بکشند زشت ترین فحشها را به طور هماهنگ نثار داور یا بازیکن حریف می کنند و خودشان را هم متمدن می دانند؟!!!!

ای پر مدعاها این مردم لرستان که شما خود را بر تر ازآنان می دانید و درباره آنها جوک می سازیدخودشان را نشان دادند حالا نوبت شماست که ثابت کنید چند مرده حلاجید.

پی نوشت1:واقعا برای این کشور باید گریه کرد که وقتی در یک ورزشگاه فحاشی نمی شود همه حیرت زده می شوند و تبریک می گویند. انگار نه انگار ،ماپیرو همان علی (ع) هستیم که با یکی از یارانش برخورد کرد که چرا به سپاهیان معاویه فحش داده بود.

پی نوشت2:شاید برخی که بنده را نشناسند با خواندن این مطلب فکر کنند من لر هستم و از روی تعصب این مطلب را نوشته ام که لازم است عرض کنم اینگونه نیست بلکه حرکت خوب از هر قومی باشد زیباست و حرکت بد از هر قومی بد .

/ 2 نظر / 30 بازدید
بلاگ دایر

وبلاگ خود را به فهرست وبلاگ های فارسی اضافه کنید. www.blogdir.ir

خادم آقا

متشکر میشم که به وبلاگ من هم سری بزنید مابیچاره ها رو لینک کنید... خـــــــــــــــــــادم آقـــــــــــــــــا www.khademeagham.blogfa.com