عراقی های نمک نشناس

درست است که موضوع این وبلاگ چیز دیگری است اما برخی مطالب آنقدر دردناک است که نمی توان سکوت کرد.

چندی پیش دربرنامه نود تصاویری دیدم که واقعا ناراحت کننده بود .یک بازیکن عراقی به اسم کرار جاسم که درتیم تراکتورسازی تبریز بازی میکند دریک بازی مرتکب تخلف انضیاطی شد وبه قدری کنترل خود را ازدست داده بود که به همه وحتی داور حمله ور شده بود و اگر هم تیمی هایش او را نگرفته بودند واقعا می خواست داور را بزند.

خب قاعدتا کمیته انضباطی مانند سایر بازیکنان متخلف اوراهم محروم کرد.ولی با کمال تاسف در برنامه نود دوهفته بعد دیدیم که بعداز بازی تراکتور گروهی ازهواداران این تیم به کنار زمین آمده و درپیست دو میدانی راهپیمایی در حمایت از این بازیکن انجام دادند.

آنها پلاکاردهایی باخود حمل می کردند که ازمسئولین خواسته شده بود کرار را ببخشند.عجیب تر اینکه با هم به سبک سرود ((ایران ،ایران)) اول انقلاب که رضا رویگری خوانده شعار می دادند و بجای کلمات ((الله الله)) و ((ایران،ایران)) دراین سرود ((کرارکرار)) می گفتند.(البته درمیان تماشاگران تراکتور قبلاکارهای ضدملی دیگری مانند به اهتزاز درآمدن پرچم برخی کشورها اتفاق افتاده).واقعا ازدیدن این تصاویر متاسف شدم و پیش خود گفتم اگر در عراق یا هرکشور عربی یک ایرانی بخواهد عربی را کتک بزندعربها از کدامیک دفاع خواهند کرد.آنهایی که به عربستان یا عراق رفته اند حتما خاطراتی از برخورد مردم آنجا بیاد دارند.

همان زمان می خواستم یادداشتی دراین مورد بنویسم که مشغولیات مانع از آن شد.

ولی روز چهارشنبه قیل از بازی ایران و عراق تماشاگران عراقی باز هم نشان دادند که نه تنها احترامی برای ایران قائل نیستند بلکه فرهنگ بین المللی هم ندارند.بطوری که درهنگام پخش سرود ملی کشور ما به ایران توهین کردند. که این کار آنها قبلا هم سابقه داشته.عجی اینجاست که تابحال هیچ کشوری به جز عراق جرات توهین به سرود ملی کشور مارا نکرده.

 البته شیربچه های تیم ملی خوب جوابی به بی حرمتی آنها دادند.من یکی که اگر ایران دراین مسابقات هیچ مقامی هم نیاورد ناراحت نمی شوم همین برد عراق برای من کافیست.

جالب اینجاست که تابحال هیچ کشوری مانند عراق به ایران خسارت وارد نکرده وباالعکس هیچ کشوری مثل ایران به عراقیها کمک نکرده است. همین چند سال پیش بود که عراقیهای مهاجر پس ازسالهای زندگی درایران وبهره مندی از همه نوع امکانات از ایران رفتند.حتی برای رفتن آنها هم کلی تسهیلات در اختیار آنان گذاشتند وحتی با ماشین ایرانیها لوازم خانه های آنها را که تماما درایران بدست آورده بودند بطور رایگان به عراق منتقل کردند.(که البته خیلیها ازایرانیها ازاین فرصت برای زیارت عتبات عالیات استفاده کردند).حالا هم ایرانیها دربازسازی عراق نقش اساسی دارند وتریلی تریلی انواع مختلف اجناس به سوی این کشورسرازیر می شود.که اگر مرز رفته باشید حتما صف طولانی این ماشینها را دیده اید. ولی این نمک نشناسها که انگار هنوزاصطلاح ( اهل کوفه )) شایسته آنهاست بادشمنی جواب مارا دادند.

حالاست که باید آذری های باغیرت ما به عمق اشتباه خود پی ببرند ومتوجه شوند حمایت از یک بازیکن عراقی آن هم به این شکل عجیب چقدر کار خطایی بوده .

درود بر ایران وایرانی

/ 3 نظر / 12 بازدید
ملیکا

سلام دقیقا حرفتون را تایید میکنم متاسفانه دولت ما خیلی کشورهای عربی را حمایت میکنه نه فقط عراق و در عوض آنها توهین میکنن از جمله عربستان حتی فلسطین و لبنان و همچنان کمکهای ایران به انها ادامه داره [نگران]متاسفم برای این سیاست غلط دولت و شاید هم کمی ملت ما .موفق باشید و علی یارتون[گل]

رحيم

سلام وبلاگ خوب ومفيدي داري! استفاده ميكنم!اطلاعات خوبي داره! منتظر تحليل هاي بعدي هستم! باتشكر ياعلي!

حسين

سلام بنازم به اين همه غيرت حرف دلمو زدي