جای من خالی

خیلی دوست داشتم درراه پیمایی ٢٢ بهمن امسال درکنارشما باشم.دوست داشتم فریاد بزنم این حکومتی که نسل پیش از ما انتخاب کرد مورد تایید ما بوده و خواهد بود.همان حکومتی که الان ملت های منطقه در آرزوی داشتن آن هستند و با مدل سازی از تظاهراتهای مردم ایران برضد شاه ،در مقابل طاغوتهای زمان خود ایستاده اند.واین شیوه چقدر خوب جواب داده ،دیکتاتورهای تونس ومصر فراری شده اند.

یادم است چندسال پیش مقام معظم رهبری خاطره ای از حضور نلسون ماندلا در ایران بیان کردند وگفتند که بعداز پیروزی انقلاب وپس از آن که مردم آفریقای جنوبی سالها برضد حکومت نژاد پرست حاکم مبارزه کرده و نتیجه خاصی بدست نیاورده بودند،ماندلا به ایران آمده بود وبا من دیداری داشت .من در آن دیدار آنها را تشویق کردم به استفاده از مدل ملت ایران در مبارزه با رژیم ،یعنی حضور همه جانبه مردم و راهپیمایی های مداوم و غیر مسلحانه واستقامت دراین راه تا حصول نتیجه.که ماندلا نیز بعد از بازگشت به کشورش این روش را در پیش گرفت و پس از چندی پیروزی برای آنان حاصل شد.

حالا این شیوه مبارزه می رود که درهمه جای جهان ریشه ظالمین را بسوزاند.عجیب اینکه دشمنان نیز بایک کپی برداری ازاین شیوه مبارزاتی ،روش انقلاب مخملی را ابداع کرده اند و آن را کارآمدتر از کودتا و جنگ نظامی می دانند.ولی فرق انقلاب مخملی با انقلاب مردمی دراین است که همیشه انقلاب مخملی به سفارش غرب و توسط یک اقلیت انجام می شود.وشاهد بوده ایم که چون فاقد عنصر مردم سالاری وحمایت ملت است ،پس از مدتی تاریخ مصرفش سرمی آید و سقوط میکند مانند انقلاب مخملی گرجستان.

الان که دارم این مطلب را برای شما می نویسم بر اثر یک اتفاق در بازی فوتبال پایم در گچ رفته ودر حسرت حضور میان مردم در راهپیمایی امروز مانده ام.ولی چه غم اگر یک قطره ازدریای حضورمردم ایران کم شود.شما که هستید.

/ 3 نظر / 14 بازدید
شاه پریون

درود بر ایرانی و فکر ایرانی.. آنها(بیگانگان) از فکر تو میترسند.."دکتر شریعتی" جمله اول پراگراف سوم نوشتتون "..حالا این شیوه مبارزه میرود که در همه جای جهان ریشه ظالمین را بسوزاند."منو خیلی مجذوب خودش کرد.. باز هم بنویسید..منتظر نوشته های بعدی تون هستم..

اسماعیل غلامی حاجی آبادی

بد نباشه آقا روح الله واقعا جای تقدیر داره، با پای گچ گرفته هم میای تو وبلاگت چیز می نویسی. [لبخند] سعی کن سریع گچش رو واکنی. یه برنامه ای دارم واسه اواخر اسفند. پیامکش رسید دستت؟

حسين

سلام آقا روح الله خدا بد نده چی شده قربونت نگران نباش همین که دلت با انقلابه خیلی با ارزشه قدر خودت رو بدون یکم اسپند هم برا خودت دود کن از خدا برات آرزوی سلامتی دارم یا حق