عشق پنهان

در قسمت ٢١ مختارنامه بالاخره انتظارها به پایان رسید و تصاویری از حضرت عباس(ع) نمایش داده شد که با تدبیر عوامل سریال با مه ونور چهره آن حضرت پوشانده شد تا دیگر حرف و حدیثی دربین نباشد. انصافا هم روش خوبی بود و می توان گفت که همه راضی هستند.صدای حضرت عباس هم با دوبله منوچهرزنده دل بود که دوبلور توانایی است.

البته صحنه های مربوط به شهادت آن حضرت هنوز باقی مانده که باید پخش شود.

 در سایت رسمی سریال مختارنامه  قسمتی هست  که مردم درمورد دیالوگهای برتر  سریال نظرمی دهند .جالب است که درپایان قسمت بیستم که تصویرحضرت ابوالفضل نشان داده شد وجمله "من عباس بن علی هستم"،بسیاری از بازدیدکنندگان این جمله را دیالوگ برتر ازنظر خود دانسته بودند.که نشان از عشق و علاقه مردم ما به اهل بیت دارد و گرنه جمله که جمله خاصی نبود.

وقتی این را دیدم یاد خاطره ای افتادم که ازآن زمان فهمیدم که وقتی می گویند محبت اهل بیت در وجود شیعیان سرشته شده یعنی چه؟

زمانی که دبیرستان بودم سرکلاس درس بینش اسلامی معلم داشت دربحث معاد ودر خصوص اینکه اعمال انسانها دراین دنیا باقی است و ازبین نمی رود،صحبت می کرد.

او گفت که علم دارد  به جایی می رسد که بتواند اعمال گذشته افراد را استخراج کند و الان توانسته اند از یک شی بسیار قدیمی صدای سازنده آن را که درزمان ساخت این وسیله صحبت می کرده بدست بیاوردند. وحالا قصد دارند با این روش از اشیاء داخل مسجد کوفه صدای حضرت علی(ع) را ضبط کنند.

آن روز من در نیمکتهای آخر کلاس نشسته بودم ، تقریبا همه همکلاسیها را می دیدم.

این جمله که اززبان معلم خارج شد دیدم کلاس نیم خیز شد وشاگردان گویی از خود بی خود شده بودند.ازجمله خودم

معلم ادامه داد:....ولی برخی علما این کار را جایز ندانسته اند.

دراین لحظه بچه ها با ناراحتی و غرغرکنان سرجای خود نشستند.

حالا نمی دانم چقدر حرفهای معلم در مورد امکان این کار و نظرعلما دراین مورد، معتبر بود ولی این اتفاق برای من یک خاطره به یاد ماندنی شد که فهمیدم شیعیان درفطرت خودشان ارتباط عجیبی با اهل بیت دارند که حتی خودشان هم خبر ندارند.باور کنید دربین دانش آموزان آن کلاس کسانی بودند که درمورد وجود خدا اشکال می کردند یا برخی نماز نمی خواندند. ولی اکسیرعشق ائمه  وجود همه را دگرگون کرد.

بعد از آن بود فهمیدم حقیقت دارد که می گویند وقتی دراولین روزهای ظهور امام زمان(عج) زمانیکه ایشان خطبه می خوانند ،حضار آنقدر گریه می کنند که متوجه نمی شوند امام چه فرموده اند.

از آن زمان تا بحال هنوز این آرزو را دارم که این کشف علمی صحت داشته باشدوبتوانم صدای حضرت علی (ع) یا هر کدام از خاندان عصمت را بشنوم.

 

/ 1 نظر / 25 بازدید