آلبوم 72به خوانندگی مرتضی حیدری آل کثیر منتشر شد

در محرم امسال اهالی هنر وموسیقی فعالیتهایی در مورد کارهای مناسبتی انجام دادند و چند آلبوم مختلف منتشر شد.یکی از این آلبومها به نام((72)) می باشد که ازهفته ها قبل مدیرکل دفترموسیقی حوزه هنری وعده به بازار آمدن آن را داده بود.

72 روایت موسیقای  از واقعه عاشورا می باشد که در شش قطعه ساخته شده وهرقطعه بخشی از ماجرای کربلا را روایت می کند.شش قطعه آن شامل:وداع،آبروی آب،ماه تشنه لب،اندوه صحرا،قیام خورشید،وگلوی فرات می باشد.برخی از قطعات نیز به زبان عربی خوانده شده است.

مرتضی حیدری آل کثیر که دراین آلوم خوانندگی می کند شاعر جوان و مشهور خوزستانی است که برای اولین باراست درچنین کاری با این وسعت فعالیت می کند.

برخی اشعار آلبوم نیز کارخود اوست.

برای آشنایی بیشتر با او واشعارش شما را به وبلاگ او ارجاع می دهم هر چند دیر به دیر به روز می کندوحتی خبری از انتشار این آۀبوم هم دروبلاگش نیست ولی می توانید از اشعارش لذت ببرید.من که اسم او را گذاشته ام قیصر زمانه. واقعا هم اشعار ازخیلی جهات شبیه مرحوم قیصر امین پور است.

 

http://alekasir.blogfa.com/

/ 2 نظر / 13 بازدید
اسماعیل غلامی حاجی آبادی

خیلی هم خوب. پی خودش در مورد ای آلبوم تماس داشتم و کلی حرف زندیم. اما ینو کل قصه ن. لینک دانلودشه مخم بینم چه کورده؟ ار گیرش اوردی ، زیرسبیلی ردش کن گوشش دیهیم

شاه پریون

به کودک فال فروشی گفتند چه میکنی ؟ گفت: به کسانی که در امروز خود مانده اند فردا میفروشم.. موفق باشی..